Az ország területének megnövekedésére vonatkozó adat folyományaképpen az összes hivatalos dokumentum és közérdekű információs oldal frissítésre szorul, ugyanis ezekben a forrásokban a régi, 238.391 négyzetkilométeres adat szerepel.
Románia területének utolsó frissítése 1971-ben zajlott, amikor módosították az ország hivatalos sztereografikus vetületi rendszerét, vagyis áttértek a Gauss-Krüger vetületi modellről a Krassovsky-modellre. A számítások eredményeképpen akkor az jött ki, hogy Románia hivatalos területe nem 237.500 négyzetkilométer, ahogy addig jelölték, hanem 238.391 négyzetkilométer.
A valóságban viszont az ország területe idővel változik, mégpedig a Duna vagy a szomszédos országokkal határokat képező folyóvizek (Prut, Tisza, Maros) medrének módosulása következtében. Még nagyobb a változás a Fekete-tenger partvidékén, mégpedig a Duna által a tengerbe hordott üledék lerakódása folytán. A szárazföldi terület csökkenhet is, különösen a tengerpart déli részén észlelhető talajerózió miatt.
Például, Románia területe folyamatosan növekszik a Sacalin-sziget térségében. A sziget a következő évtizedekben félszigetté alakul, a Dunából származó üledékek lerakódása folytán, melynek lényegesen nagyobb lesz a területe, mint a jelenlegi szigeteké.